Najszybsze samochody świata- jak szybkie są w praktyce?

najszybsze samochody

Zdecydowanie, te najszybsze samochody, które pojawiają się na rynku są przykładem mistrzowskiej technologii produkcji, która w praktyce umożliwia osiąganie naprawdę dużych prędkości. Często są to samochody dla bogaczy lub też modele, które powstały z myślą o tym, aby bić rekordy. Wszystko to sprawia, że najszybsze samochody to najczęściej samochody wyścigowe, o których możliwościach możemy się przekonać tylko na torze, gdzie faktycznie jest szansa na to, aby tak wysokie prędkości móc rozwinąć. Analizując pojawiające się na rynku modele samochodów wyścigowych, a także zestawiając je w ranking tych najszybszych, pod uwagę brane jest kryterium osiąganej prędkości maksymalnej, jaką taki pojazd jest w stanie osiągnąć na prostej drodze. Kultowe modele naprawdę zaskakują swoją prędkością.

Auto, które przekroczyło barierę 300 mil na godzinę

Wydawało się, że osiągnięcie prędkości większej niż 300 mil na godzinę będzie trudne lub wręcz niewykonalne. Tymczasem, już w 2019 roku model Bugatti Chiron Super Sport 300+ tego właśnie dokonał. Został on wydany w zaledwie 300 egzemplarzach w cenie dedykowanej dla bogaczy. Po przeliczeniu, maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć tym pojazdem wynosi 490,48 km/h. Ze względu na fakt, że samochód pozwala złamać niejako magiczną barierę 300 mil, informacja o tym fakcie znalazła się nawet w jego nazwie. Podczas testów, które potwierdziły osiągi tego modelu za kierownicą siedział kierowca wyścigowy- Andy Wallace. Trzeba więc zaznaczyć, że prędkość ta nie jest jedynie deklarowana przez koncern produkujący ten model- jest to prędkość, którą udało się faktycznie uzyskać w praktyce podczas wykonywanego testu. W Bugatti Chiron Super Sport 300+ znajdziemy oczywiście jeden z najlepszych silników, który posiada aż 8 litrów. Ma on moc 1600 KM. Za produkcję tego auta odpowiada renomowany koncern VAG. Oczywiście, rekordy mają to do siebie, że ulegają dezaktualizacji wraz z upływem czasu. Być może niedługo na rynku pojawi się kolejny samochód, który pobije rekord Bugatti.

Samochód, który jest niesamowicie lekki

Niewiele wolniejszy, bo osiągający prędkość maksymalną 484,4 km/h jest Venom F5, który natomiast jest znacznie lżejszy od wcześniej opisywanego modelu najszybszego samochodu wyścigowego. W tym pojeździe znajdziemy silnik o niewiele mniejszej pojemności, gdyż jest to 7,4 litra, a ilość KM jest identyczna- jest ich 1600. Samochód ma bardzo nowoczesny design, a dla niektórych może być zaskakujące, że pochodzi z Teksasu. Samochód powstał tak naprawdę właśnie po to, aby bić rekordy. Ma niesamowite przyspieszenie, gdzie po 10 sekundach można już osiągnąć prędkość ponad 300 km/h. Kultowa kolorystyka modelu amerykańskiego koncernu to energetyczna żółć. Jest to model cechujący się wysoką estetyką, ale też zaprojektowany tak, aby każdy jego element był aerodynamiczny.