loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
 • Styczeń
Archiwum
 • 2019
 • 2018
Czy nowe opony są droższe od używanych?
 • Czy nowe opony są rzeczywiście droższe od używanych? Można by odpowiedzieć po prostu - tak, są. To samo tyczy się wielu innych rzeczy, przedmiotów codziennego użytku. W wiekszości przypadków przedmiot nowy będzie dużo droższy od tego, którego ktoś wcześniej używał. W przypadku opon jest podobnie, ale czy napewno?

  Wszystko zależy od innego spojrzenia na sprawę. Cena to jedno, ale aspekty takie jak bezpieczeństwo, gwarancja producenta, przechowywanie to drugie. Kupując nowe opony mamy gwarancję, że opon nikt wcześniej przed nami nie używał, a także, że w przypadku jakiejkolwiek wady produkcyjnej zawsze będziemy mogli oddać do reklamacji zakupiony towar. Inaczej sprawa się ma w ogumieniu używanym. Nie dostajemy wtedy żadnej gwarancji poza ustną, że opona nie była nigdy uszkodzana, naprawiana itp. Kupujemy tak naprawdę "kota w worku". Sprzedający może nas zapewniać, że wszystko jest ok, a po np 2-3 tygodniach użytkowania okaże się, iż opona posiada wady o której sprzedający nam nie powiedział.. Nic wtedy z tym faktem nie zrobimy. Prawdopodobnie trzeba będzie szukać nowych opon.

  Nawet gdy opona używana wygląda bardzo dobrze z zewnątrz to może się okazać, że poprzez złe warunki przechowywania straciła większość ze swoich właściwości jezdnych. Datę produkcji opon czy są stare czy nie można sprawdzić samemu na boku gumy, jednak tego jak były eksploatowane, przechowywane, co się z nimi działo zanim je kupiliśmy już nie. Te rzeczy w główniej mierze mają przełożenie na bezpieczeństwo. Kupimy "używki", a w rzeczywistości może się okazać, że opony po krótkim czasie nie nadają się kompletnie do bezpiecznej jazdy. Musimy je wymienić na inne, a co za tym idzie wydajemy kolejne pieniądze i poświęcamy dodatkowy czas na poszukiwania. Gorzej jak awaria, usterka wyjawi się np w czasie dłuższej podróży do innego miasta, na wakacje czy gdziekolwiek. Ryzykujemy wtedy często nie tylko swoim zdrowiem, ale zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu. Kupiliśmy używane "gumy" w bardzo niskiej cenie, a po czasie może się okazać, że przez własną decyzję o zaoszczędzeniu pieniędzy będziemy musieli wydać większe kwoty, znacznie przewyższające koszty nowych opon.

  Podsumowując - Jeśli chodzi o pieniądze to opony używane są dużo tańsze od opon nowych, jednak w aspekcie bezpieczeństwa są one niekiedy często owiele droższe. Zdrowie i bezpieczeństwo są dużo cenniejsze od pieniędzy, a te zapewniają nam bardziej nowe opony.

2018-05-25 15:20:00e-mail: info@4tires.com.pl


Tel: 506 195 010


Pn-Pt. 9-17 on-line