loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
 • Styczeń
Archiwum
 • 2019
 • 2018
O oponach Viking
 • Opony Viking - tanie nowe opony.

  Wiele osób zapewne nie słyszało wcześniej za dużo o oponach Viking. Wydaje im się, że pochodzą z Chin. Tymczasem produkowane są w tych samych fabrykach co bardziej znany producent ogumienia - Continental.

  Opony Viking wywodzą się z Norwegii. Nazwa można się domyślić, wzięła się od tamtejszych Wikingów, będących dobrymi rzemieślnikami i wojownikami. Logo przy oponach ukazuje zresztą małego Wikinga trzymającego miecz i tarczę w kształcie koła.

  Pierwsze opony Viking wyprodukowane zostały w 1931 roku. Początkowo skandynawska firma zajmowała się produkcją obuwia oraz akcesoriów do niego. Po pewnym czasie postawiła w pełni poświęcić się produkcji opon.

  Pierwotnie produkowano opony zimowe Viking w norweskiej fabryce w Stavanger. Po upływie ponad ćwierć wieku opony Viking przeniosły produkcję do Wielkiej Brytanii.

  Do grupy Continental opony Viking "przystąpiły" na początku lat 90-tych. Od tej pory z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród kierowców i sprzedawców ogumienia.

  Opony Viking możemy znaleźć w ofercie opon letnich oraz opon zimowych, a w ostatnim czasie produkowane są także opony całoroczne. Z roku na rok rozszerza się też paleta dostępnych rozmiarów.

  Jeśli chodzi o modele bieżników opon Viking to obecnie w lecie najpopularniejsze są CityTech II oraz ProTech HP (które zastąpiło wysłużone ProTech II). Z czasem w ofercie powinny pojawić się ProTech NewGen. W zimie królują natomiast opony Viking WinTech zastępujące SnowTech 2. Opony całoroczne noszą zaś nazwę FourTech.

  Oprócz opon osobowych w ofercie Vikinga możemy znaleźć także opony do aut dostawczych oraz 4x4. Opony Viking cechują się głównie niską ceną, wysoką jakością wykonania oraz dobrymi parametrami jezdnymi.

  Opony Viking produkowane są obecnie w fabrykach w całej Europie.

2018-04-12 16:50:00e-mail: info@4tires.com.pl


Tel: 506 195 010


Pn-Pt. 9-17 on-line